Dit hebben we voor je gevonden
Opvoedvragen
Tijdens het opgroeien van je kind heb je vast wel eens een vraag, waar je zelf niet uitkomt. Bespreek het eens met andere ouders. Je kunt met al jouw vragen over opvoeden en opgroeien ook terecht bij de Ouder- & Kindadviseurs (kinderen t/m 12 jaar), bij het Jeugdspecialistenteam of bij het schoolmaatschappelijk werk (vanaf 12 jaar).
Bijvoorbeeld:
- Moet ik me zorgen maken als mijn peuter weinig praat?
- Wat doe ik als mijn kind steeds uit bed komt 's avonds?
- Hoe zorg ik ervoor dat mijn puber gezond blijft eten?
- Hoe ga ik om met het socialemedia-gebruik van mijn kind?
- Hoe maak ik seksualiteit bespreekbaar met mijn kind?
Ouder-kindcafé
Vind je het fijn om andere ouders te ontmoeten en ervaringen uit te wisselen? Dan kan je samen met je kind terecht bij het ‘Ouder en Kind café’ in De Kuyper.
Het Ouder en Kind Café is voor ouders met kinderen tussen de 0 en 4 jaar. Bij het Ouder en Kind Café kunnen jonge kinderen met elkaar spelen en ontdekken, in een veilige en speelse omgeving. Als ouder heb je dan een moment van ontspanning en kan je in alle rust praten met andere ouders. Of gewoon even bijkomen met een gratis kopje koffie of thee.
Naast het vrije spelen staan er regelmatig bijzondere activiteiten op het programma. Bijvoorbeeld peutergym, muziekbelevingsles of voorleesmomenten.
Ouder- & kindadviseurs: t/m 12 jaar
Voor al je vragen over het opgroeien, het opvoeden, het ouderschap en de ontwikkeling van kinderen tussen de 0-12 jaar kun je gratis terecht bij één van de Ouder- & Kindadviseurs in Uithoorn.
Zij zijn wekelijks aanwezig op de kinderdagverblijven en basisscholen in Uithoorn. Contactinformatie van de Ouder- & Kindadviseurs per instelling vind je op Uithoorn voor Elkaar.nu. Een afspraak met een Ouder- & Kindadviseur kan op school, bij jou thuis of op kantoor plaatsvinden.
Jeugdspecialistenteam Uithoorn
Voor vragen over de opvoeding, gedrag en de (seksuele) ontwikkeling van kinderen tussen de 0 en 18 jaar kun je terecht bij het Jeugdspecialistenteam. De jeugdspecialisten zijn gespecialiseerd in opvoedondersteuning, begeleiding van jongeren, het jonge kind tot 7 jaar, seksualiteit en sociale media.
Het Jeugdspecialistenteam denkt graag met jou mee en biedt ondersteuning. Thuis, op school of op het kinderdagverblijf. Het Jeugdspecialistenteam geeft ook trainingen en voorlichting aan ouders en jeugdigen. Bijvoorbeeld over opvoeden, sociaal-emotionele ontwikkeling, sociale media en seksuele ontwikkeling.
Ook professionals kunnen bij het Jeugdspecialistenteam terecht met vragen over ontwikkeling, gedrag, opvoeding en seksualiteit van jongeren tussen de 0 en 18 jaar.
Contact met het Jeugdspecialistenteam
Het Jeugdspecialistenteam is een samenwerking van verschillende organisaties. Contact opnemen met het Jeugdspecialistenteam kan via:
Esther Somosa (Altra)
- e.somosa@altra.nl
- 06 208 090 43
- expertise: opvoedondersteuning en begeleiding jongeren
Anouk Hoekman (MOC 't Kabouterhuis)
- a.hoekman@kabouterhuis.nl
- 06 539 496 81
- expertise: ondersteuning van het jonge kind (0 tot 7 jaar), thuis en in de groep
Lisa van Diemen (MOC 't Kabouterhuis)
- l.vandiemen@kabouterhuis.nl
- 06 838 592 22
- expertise: ondersteuning van het jonge kind (0 tot 7 jaar), thuis en in de groep
Merel Water (MOC 't Kabouterhuis)
- m.water@kabouterhuis.nl
- 06 479 411 99
- expertise: ondersteuning van het jonge kind (0 tot 7 jaar), thuis en in de groep
Nadia Balkoudia (Levvel)
- n.balkoudia@levvel.nl
- 06 434 210 40
- expertise: seksualiteit en sociale media
Schoolmaatschappelijk werk: vanaf 12 jaar
Gaat je kind naar het voortgezet onderwijs, dan kun je met je vragen terecht bij het Schoolmaatschappelijk werk (SMW). Zij ondersteunen zowel ouders als leerkrachten met advies en, waar nodig, met begeleiding in het gezin.
Wil je contact met een schoolmaatschappelijk werker? Dan kun je dit regelen via de school van je kind.
Trainingen voor ouders en kinderen
In de gemeente worden cursussen georganiseerd waar jij en je kind wat aan kunnen hebben. De cursussen gaan bijvoorbeeld over:
- het vergroten van zelfvertrouwen bij kinderen
- het omgaan met lastig gedrag
- omgaan met ruzies
- kinderen helpen bij een echtscheiding
- opvoedtips en positief opvoeden
Kijk voor een cursusoverzicht op de website van de gemeente Uithoorn. Je kunt ook contact opnemen met het Sociaal Loket om naar de mogelijkheden te vragen.
Links
Agenda
Ouder en Kind café
1421VS Uithoorn